Pressiteade: Narva kolledži uue hoone projekt

Tartu Ülikooli Narva kolledži uut hoonet hakkavad projekteerima noored arhitektid Katrin Koov, Indrek Peil ja Siiri Vallner.

Eile, 26. juulil avati ümbrikud arhitektide nimedega, kes võitsid Narva kolledži uue hoone ehitamise arhitektuurikonkursi ideevooru. Esimese koha saavutasid arhitektid Katrin Koov, Indrek Peil ja Siiri Vallner. Teise koha noored arhitektid Karli Luik, Maarja Kask ja Ralf Lõoke, kolmanda koha aga Peeter Varrak. Kõigi töödega on võimalik tutvuda Narva raekoja saalis kuni 5. august 2005.a.

Võiduprojekt on omapärase lahendusega hoone, mis arhitektide sõnul seostab ajalugu ja tänapäeva, toetab uue identiteedi teket Narvas. Hoone on ehitatud ajaloolise börsihoone asukohale, ent ei varja ühte vähestest Narvas pärast sõda uuesti ülesehitatud hoonetest – Narva Raekoda. Kolledžihoone fassaad on kujundatud negatiivina. Arhitektid on saanud inspiratsiooni Rachel Whiteread’i projektidest.

Arhitektuurikonkursi esimehe, kolledži direktori sõnul on uus hoone funktsionaalne, sobiv õppetööks. Üliõpilased saavd head võimalused tööks raamatukogus ja arvutiklassis, samuti huvitavad puhkevõimlaused. Hoone plussideks on samuti selle hea liigendatus. Ajaloosõpru rõõmustab asjaolu, et hoone keldris säilivad ajaloolise börsihoone võlvid. Narva kolledži uue hoone ehitamist finatseerivad Euroopa Liit ja Eesti riik. Hoone ehitus peab plaanikohaselt algama 2006. aasta suvel, hoone valmib 2007. aastal.

Käsper Kivisoo

projektijuht

tel: 35 60 608